Projektipäevik

 

Täna esitasin oma loovtöö retsensendile. Hakkan valmistuma töö kaitsmiseks. Käitöö- ja kodundusõpetaja Maret Rei soovitusel otsustasin osaleda ka kodunduse maakondlikul aineolümpiaadil. Seega mu loovtöö "Kanep meie toidulaual" esitati olümpiaaditööna maakonda. Seal tunnistati see I koha vääriliseks. Oli põhjust rõõmustada nii minul kui juhendajatel...

Luminesmuuti

03/10/2017

Täna käisin koolisööklas, kus mu ema töötab, pildistamas üles smuutit, mida pakutatakse õpilastele magustoiduks. See smuuti kuulub minu retseptikogusse ning selle üheks koostisosaks on kooritud kanepiseemned.

Täna proovisin teha kanepiõliga salatit, mille lisandiks oleks ka koorimata kanepiseemned. Otsustasime, et salat tuleb riivitud porgandist ja hapukapsast, sest need koostisosad sobivad hästi kanepiõliga. Hapukapsa tugevat maitset tasakaalustavad virsikutükid ja kanepiseemned lisavad krõmpsuvust.

Kanepipätsid

02/10/2017

Täna proovisin küpsetada midagi lihtsat ja head näksimiseks. Idee oli teha kanepipätsikesi. Taigna sisse läks kolme erinevat jahu: kanepi-, maisi- ja rukkijahu. Pätsikeste ilusa kuju saavutamiseks, pritsisin taigna pritskotiga pannile.

Rummipallid

02/10/2017

Täna proovisin teha tervislikumaid rummipalle ja selleks kasutasin õige konsistentsi saamiseks ka kanepijahu. Et segu hästi veeretada saaks lisasin veel sellele purustatud biskviidi, mille olin varem küpsetanud ja toor kakaopulbri, mis annab rummipallide hea maitse. Veeretasin palle kooritud ja purustatud kanepiseemnetes ning panin need külma.

Täna proovisin teha magusaid kanepinäkse. Nende üheks koostisosaks on kooritud kanepiseemned, mis on minu jaoks üllatavalt maitsvad.

Täna esitasin oma klassile slaidiseansi, kus rääksin natuke töösuslikust kanepist. Pärast esitlust tegin kuulajatele küsitluse Socrative keskonnas, et teada saada, kui paljud on kuulnud tööstuslikust kanepist. Tulemused olid positiivsed ja kõik klassikaaslased olid teadlikud sellisest kanepist.

Täna ma proovisin teha karamellilaaste. Kõigepealt oli vaja suhkur heledaks siirupiks sulatada ja selleks ma võtsin fariinsuhkru. Siirupile lisasin ka natuke tumedat šokolaadi, mis andis karamellilaastudele hea maitse. Valasin siirupi purustatud kanepi- ja seesamiseemnetele ja segasin kiiresti ühtlaseks. Segu oli vaja ruttu ära rullida ja tükkideks...

Täna proovisin teha blendris kahte erinevat jooki. Rohelisse kanepismuutisse panin kanepist lisandina 2 spl kanepiõli. Selline kogus õli päevas aitab hoida sind tervena. Kanepi-keefiri jooki lisasin ma aga purustatud kanepiseemneid kuna selle joogi ma tegin keefirist.