Kokkuvõte

Oma loovtöö käigus olen jälginud kanepi kasvamist, uurinud ja lugenud palju uut tööstuslikust kanepist, koostanud koos emaga maitsvaid retsepte, mille koostises on ka kanepit, tutvustanud oma klassile tööstuslikku kanepit ja saanud tagasiside nende kokkupuutumisest sellega. 

Mina kokkamas
Mina kokkamas

Siin on minu esitlus klassile. Olin üllatunud, et peaaegu kõik klassist olid teadlikud tööstuslikust kanepist ja oskasid nimetada tooteid, mis sisaldavad seda ning tuua välja kohti kus seda kasutatakse. Tegelikult olen tähelepannud, et just praegu on hakatud kanepit erinevatele toodetele lisama, et inimestele jääksid need rohkem silma. Näiteks müüdi jõulude ajal kanepi verivorsti, mis tekitas inimestes kohe huvi. Tänu sellele on ka inimesi rohkem kursis selle olemasolust. Kahjuks, aga kõik veel ei tea, kui kasulik see on ja miks seda on hea igale poole lisada.

Olen oma retsepte koostanud põhimõttega, et saan toite teha kasvõi natukene tervislikumaks. Ideid uute retseptide jaoks oli palju, sest tööstuslikust kanepist tehakse õli ja jahu ning ka nende seemned on hea komponent toidus. Mu emal oli palju mõtteid kuidas neid kasutada ja vahel oli minu roll ainult retsepti vormistada. Keeruline osa oli sobivate koguste välja arvutamine ja  see nõudis mitmeid katsetusi ning vahel oli vaja retsepti muuta. Näiteks tuli marjakoogi taigen liiga roheline, sest kanepijahu oli liiga palju. Samas takistab vale kogus kanepijahu ka taigna kerkimist.

Lisaks praktilisele tegevusele toimetasin kodulehega ja vormindasin oma töö kirjalikult Wordis. Selle projekti teostamine rikastas mu teadmisi kanepist ja andis kokkamise ja projektipäeviku täitmise vilumusi.  Õppe- ja huvitöö kõrvalt sain ma sellega hakkama. Ise olen tulemusega igati rahul.